CZYM KREMY POD OCZY RÓŻNIĄ SIĘ OD ZWYKŁYCH KREMÓW

Skóra wokół oczu jest cienka i szybciej wchłania składniki nawil­żające niż skóra w innych częściach twarzy. Ponieważ jest tak delikatna, ma również większe skłonności do podrażnień. W okolicy oczu nie ma gruczołów łojowych, mniejsze jest tu za­tem naturalne natłuszczenie. Kremy pod oczy opracowuje się, biorąc pod uwagę wszystkie te różnice. Zazwyczaj zawierają one te same składniki co preparaty nawilżające stosowane na twarz, jednak formuła jest tu delikatniejsza niż dla produktów przezna­czonych na inne miejsca.

Tkanki wokół oczu są tak delikatne i podatne na tak wiele różnych problemów związanych ze starzeniem, że większość producentów kremów pod oczy stawia sobie za cel wiele wię­cej niż samo nawilżanie skóry. Moim zdaniem dobry krem pod oczy powinien zawierać kofeinę ograniczającą ilość wody w przestrzeniach międzykomórkowych, która jest powodem podpuchniętych oczu, witaminę K zwężającą rozszerzone na­czynia krwionośne, witaminę C zapobiegającą uszkodzeniom powodowanym przez wolne rodniki, substancje kojące skórę redukujące stany zapalne oraz środki walczące ze zmarszczka­mi jak retinol. Przydałyby się też nie wywołujące podrażnień fil­try przeciwsłoneczne, które ochronią tę cienką skórę przed pro­mieniowaniem ultrafioletowym. Na koniec, wreszcie, krem taki powinien zawierać składniki odbijające światło, minimalizujące pojawianie się ciemnych kręgów i worków pod oczami. Jak wi­dać, krem pod oczy to znacznie więcej niż podrasowany prepa­rat nawilżający.

Zauważyłem, że kobiety czasem nadużywają tego typu kre­mów. Sądzą, że krem powinno się stosować na górnej powiece i pod okiem aż do dolnych rzęs. Te miejsca są szczególnie wraż­liwe na podrażnienia. A ponieważ skóra jest tu tak cienka, więc każdy krem nałożony nad i pod powieką zostanie w końcu wchłonięty wyżej. Jest zatem bezpieczniej, a tak samo skutecz­nie, nakładać kremy dookoła oczu wzdłuż wyczuwalnej krawę­dzi kości, która tworzy oczodół.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.