Leczenie i naprawa

Każdy etap codziennej pielęgnacji jest ważny, ale najistotniejsze w za­biegach opóźniających starzenie jest leczenie i naprawa. Produkty oczyszczające, tonizujące, nawilżające i ochronne, zawierające sub­stancje przeciwdziałające starzeniu, mają swój ważny udział również w walce ze zmarszczkami. Ich formuły włączają składniki usuwające resztki tkankowe zalegające na powierzchni lub chroniące przed świa­tłem ultrafioletowym.

Natomiast moje zalecenia pod względem leczenia i naprawy mają na celu usunięcie jakichkolwiek już powstałych szkód oraz zoptymalizo­wanie zdrowia skóry, tak aby mogła sama bronić się przed kolejnymi urazami. Na przykład, codziennie, niezależnie od typu skóry, wskaza­ne jest jedno potraktowanie skóry, od wewnątrz lub zewnętrznie, przeciwutleniaczem zawierającym głównie witaminę C. Ta część programu włącza także suplementy, które dopełnią wewnętrzną pielęgnację skó­ry, karmiąc ją tym samym podstawowym przepisem na przeciwdziała­nie starzeniu od środka.

O produktach, które zalecam w tej fazie, myślę jako o zastrzykach energii. Wraz z odżywkami leczą i naprawiają skórę od wewnątrz, pod­czas gdy produkty do pielęgnacji skóry robią to samo zewnętrznie. Co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem – warto dostarczyć so­bie przynajmniej jeden wewnętrzny i jeden zewnętrzny zabieg wspo­magający. Witamina C jest zawsze polecana rano, ponieważ napełnie­nie skóry przeciwutleniaczami pomoże odeprzeć całodniowe ataki ze strony środowiska. Poza tym witamina C również nawilża. Natomiast przedmiotem wieczornych zabiegów jest zazwyczaj złuszczanie i na­wilżanie, niemniej także wzbogacone antyoksydantem. Suplementy za­wierające składniki budujące kolagen oraz przeciwutleniacze przyjmu­jemy rano i wieczorem.

Czytelnik wie już, w jaki sposób witamina C walczy z wolnymi rodnikami i stanami zapalnymi oraz jak pomaga odbudować kolagen. Wiele produktów pielęgnacyjnych zawiera witaminę C, jednak by za­pewnić skórze odpowiednie ilości tego przeciwutleniacza o dużej mo­cy, zalecam codzienne zabiegi o ponaddziesięcioprocentowej zawarto­ści kwasu askorbinowego. Do tego, przynajmniej raz w tygodniu, odżywiające zabiegi głębokiego nawilżenia trzydziestoprocentowym stężeniem witaminy C. Maksymalne zaangażowanie w walkę ze zmarszczkami wymaga profesjonalnego zabiegu kosmetycznego spe­cjalisty, który może zastosować jeszcze większe, czterdziestoprocentowe stężenie witaminy C. Na etykietkach w sklepie prawdopodobnie trudno będzie znaleźć procentową zawartość witaminy C, ale w więk­szości produktów stężenie tego składnika wynosi od dziesięciu do piętnastu procent.

Dla większości typów skóry korzystne jest codzienne stosowanie kuracji kwasami hydroksylowymi. Nawet jeśli produkty pielęgnacyjne zawierają kwasy AHA, to ich dzienna dawka wspomagająca przyśpie­szy proces złuszczania. W rezultacie wzmocnimy nawodnienie, wygła­dzimy skórę i zwiększymy odnowę komórek.

W zależności od rodzaju skóry i innych punktów kuracji pielęgna­cyjnej, można rozważyć powierzchniowo działające produkty wspo­magające kolagen, jak retinol czy palmitynian retinolu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.