Nawilżanie wewnętrzne

Oczywiście należy pić wodę, żeby napędzać wewnętrzny system na­wadniania. Jednak powyżej pewnej górnej granicy – która u każdego człowieka jest inna i zależy także od poziomu jego aktywności – nad­miar wody jest wydalany.

Ochraniając komórki przed wolnymi rodnikami, które niszczą tłusz­cze tworzące błonę komórkową, można również wzmacniać tę błonę za pomocą kwasów tłuszczowych. W tym przypadku wyjątkowo pomoc­ne będzie włączenie w dietę ryb oraz przyjmowanie suplementów z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-3 oraz kwa­su gamma-linolenowego. Zahamowują one stany zapalne, które osta­tecznie prowadzą do utraty tłuszczów z błon komórkowych.

Lecytyna, syntetyczna kuzynka witaminy B, jest podstawowym bu­dulcem warstwy tłuszczu otaczającej komórki i tworzy zręby błony ko­mórkowej. Znajdziemy ją w każdej komórce ciała. Lecytyna jest także niezbędna do integralności ścian komórkowych. Dostarczają nam jej takie produkty, jak soja, wątróbka, kapusta i żółtka jaj. Notabene słowo lecytyna pochodzi od greckiego słowa oznaczającego żółtko.

Fosfatydylocholina, jak czasami nazywa się lecytynę, jest w istocie jej aktywnym składnikiem. Kolejnym składnikiem jest cholina.

Ponieważ wątróbka, kapusta i żółtka jaj nie zawsze wchodzą w co­dzienne menu, dodałem lecytynę i jej dwa składniki do mojego suple­mentu nawilżającego, użytecznego przy umacnianiu ścian komórko­wych. Nawiasem mówiąc, stwierdzono, że te substancje odżywcze wpływają również na poprawę pamięci krótkotrwałej.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.