Program całościowy

Program zapobiegający starzeniu, który opracowałem, jest programem całościowym. Rozumiem przez to, że łączy on w sobie

  • zajmowanie się powierzchniowymi, spędzającymi sen z powiek, oznakami starzenia,
  • wewnętrzne wzbogacanie organizmu substancjami potrzebnymi do utrzymywania właściwej dla zdrowia równowagi wodnej, pobu­dzanie wzrostu nowych komórek oraz odbudowywanie podstawo­wych struktur skóry,
  • ograniczanie wpływu negatywnych emocji i napięć na skórę i ciało.

Badania kliniczne wykazują, że każdy krok mojego programu oferu­je jedyne w swoim rodzaju wymierne korzyści – wyniki tych badań będę przedstawiał w następnych rozdziałach. Dzienna pielęgnacja po­lega na czynnościach, które należy wykonać rano i wieczorem, a wszystko to zawarłem w formie nietrudnej do naśladowania. Produk­ty wykorzystywane do tej pielęgnacji są takie same, jak te, które prze­pisuję pacjentom, używam w moim gabinecie odnowy biologicznej oraz rozprowadzam wśród kosmetyczek całego kraju. Ponieważ sam opracowałem te specyfiki i wypróbowałem je, mam pewność, że są skuteczne. Firmy kosmetyczne nie dzielą się z nami opracowaniami na temat swoich produktów, dlatego nie uświadamiamy sobie, że jeśli dwa specyfiki zawierają te same składniki, to wcale nie muszą być iden­tyczne; zdarzają się znaczne różnice w ilości ingrediencji. Równie istotny jest sposób łączenia składników. Warto poeksperymentować, żeby znaleźć najlepszy preparat.

Opracowałem również i opatentowałem suplementy zawierające niezbędne składniki odżywcze w ilościach, które, jak stwierdziłem, są najskuteczniejsze i bezpieczne. Należy jednak pamiętać, że suplemen­ty nie są tak obwarowane przepisami jak lekarstwa, więc produkty róż­nych marek mogą różnić się pod względem jakości. Zalecam korzysta­nie z produktów znanych firm. Istotne jest również, żeby w przypadku przyjmowania jakiś leków lub jakichkolwiek kłopotów ze zdrowiem, ustalić z lekarzem rodzinnym, czy zażywanie danego suplementu nie wejdzie w niebezpieczne dla organizmu interakcje.

Stosując się do zaleceń mojego programu, można zupełnie natural­nie cofnąć czas. Jedna część programu wspomaga odbudowę kolage­nu. Kolejna poprawia nawodnienie. Jeszcze inna skupia się na ochro­nie przed promieniowaniem słonecznym. Całość jest ściśle ze sobą powiązana, co oznacza, że działanie wszystkich części w ramach pro­gramu jest skuteczniejsze, niż byłoby w przypadku stosowania każdej z nich oddzielnie.

Aby osiągnąć to, co nazywam wiecznie młodą twarzą, twarzą, któ­ra jest młodzieńcza i naturalna, a jednocześnie ma wyraz i charakter, należy jedynie przestrzegać prostych zabiegów porannych i wieczor­nych, jeść według zdrowej dla skóry diety i znaleźć trochę czasu na odpoczynek. Niestety, prostota mojego programu kusi niektórych, by pójść na skróty, zwłaszcza jeśli chodzi o organizowanie czasu na za­bieg kosmetyczny twarzy czy zdrowsze jedzenie. To prawda, że jeśli bazujemy na fast foodach i mrożonkach, to wydaje nam się, że robie­nie zakupów i przygotowywanie świeżego jedzenia zabiera dużo cza­su. Z mojego doświadczenia wynika, iż z tygodnia na tydzień robi się to wszystko sprawniej, a młodszy wygląd i lepsze samopoczucie spra­wiają, że z pewnością uznamy taką inwestycję za trafioną. Dlatego w przypadku pokusy ominięcia jakiejś składowej programu, warto rozważyć: czy nadeszła pora, żeby zadbać o siebie równie troskliwie jak dbamy o innych?

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.