Wytrwać w programie

Pacjenci i klienci mojego centrum odnowy biologicznej, Murad Spa, mówią mi, że program szybko staje się częścią codziennych zajęć. Naj­trudniejszą sprawą, jak słyszę, jest wygospodarowanie czasu na co­dzienny odpoczynek i cotygodniowy zabieg kosmetyczny twarzy. Amerykanie to ludzie czynu i nierobienie niczego przez kwadrans, podczas gdy ampułka witaminy C wnika w skórę, czy wykonywanie ćwiczeń głębokiego oddychania, jest bardzo trudne. Jeśli ludzie skarżą się na kłopotliwość tego elementu mojego programu, to mam gotową odpowiedź na pytanie, dlaczego ich skóra sprawia wrażenie ziemistej, starej i porysowanej, niczym akwaforta, siateczka zmarszczek mimicz­nych. Ludzie, którzy nie potrafią oderwać się od zajęć na piętnaście mi­nut tygodniowo, żeby zadbać o siebie, żyją pod ogromną presją. A z te­go, co słyszę od pacjentów, nie są to odosobnione wyjątki.

Na najbliższych stronach można znaleźć wskazówki pomocne przy na­uce osiągania sześciu celów pielęgnacji skóry zapobiegającej starzeniu:

  • zwiększenie zawartości wody w komórkach skórnych oraz nawil­żenie wierzchniej warstwy martwych komórek skóry,
  • zwiększenie tempa odnowy komórek,
  • nawadnianie skóry od wewnątrz składnikami odżywczymi, które zapobiegają szkodliwości wolnych rodników i stanom zapalnym,
  • dostarczanie skórze od wewnątrz i od zewnątrz substancji budują­cych niezbędnych do naprawy i zachowania włókien kolagenu i elastyny,
  • wzmacnianie błon komórkowych za pomocą kwasów tłuszczo­wych, lecytyny, fosfatydylcholiny i choliny,
  • zabezpieczanie skóry od wewnątrz i od zewnątrz przed promienio­waniem ultrafioletowym, głównym czynnikiem przyśpieszającym starzenie, oraz zanieczyszczeniem.
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.