Choroby skóry

Istnieje zbyt wiele problemów skóry, żeby poświęcić im dostatecznie dużo uwagi – dlatego nie będę się tu nimi zajmował. Nie­które z nich, jak trądzik różowaty (rosacea) czy zapalenie mieszka włosowego, bywają mylone z trądzikiem. Inne, na przykład łuszczyca, początkowo ma postać suchej, łuszczącej się skóry i może nie być trak­towana poważnie do czasu, aż stan zrobi się poważny. W przypadku występowania jakichkolwiek ostrych lub utrzymujących się proble­mów ze skórą, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Pomoc me­dyczna może być niezbędna do uzupełnienia zawartych w tej książce porad pielęgnacyjnych dla skóry wrażliwej. Jedynie w wyjątkowych wypadkach może się okazać, że moje zalecenia zostaną uznane za przeciwwskazane. Ogólnie biorąc, kieruję tę książkę głównie do tych, którzy nie mają poważnych chorób skóry.

Niemniej, osoby z problemami skórnymi powinny być świadome, że mają one wpływ na podrażnienia i starzenie, ponieważ często są powo­dem „przerw” w skórze, które upośledzają jej funkcję obronną. Sub­stancje podrażniające i bakterie wykorzystują takie otwarcia i zyskują dostęp do głębiej położonych warstw skóry, umożliwiając jednocześnie ucieczkę wilgotności. Niewykluczone, że w czasie choroby nadal bę­dzie można stosować mój program, ale najpierw trzeba porozumieć się z lekarzem.

Doprowadzając zgodnie z moimi zaleceniami skórę do tak zdrowe­go stanu, jak to tylko możliwe, uzyskamy nietknięty płaszcz ochronny skóry, której wszystkie warstwy będą chronione i mniej podatne na wa­runki zakłócające normalne funkcjonowanie. Jeśli pojawią się kłopoty z jakichś wewnętrznych przyczyn, to skóra, która jest zdrowa, nawil­żona i ma zapewnione wszystkie potrzebne jej podstawowe części skła­dowe, będzie lepiej przygotowana, aby się z nimi uporać.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.