Skóra zmęczona wpływem środowiska zewnętrznego, czyli skóra miejska

Mieszkańcy miast są nie tylko narażeni na większe ilości toksyn pochodzących z zanieczyszczenia lub smogu, ale także są praw­dopodobnie bardziej zestresowani z powodu zwykłego zmagania się z organizowaniem codziennego życia. W mieście napięty plan pracy często oznacza zdanie się na fast foody lub wysokotłuszczowe posiłki restauracyjne i mniejsze spożycie owoców i warzyw. Taka dieta jak najbardziej przyczynia się do kłopotów ze skórą.

Kobiety pracujące w miastach mają też skłonność do przesadnej tro­ski o swoją cerę. Nakładają więcej makijażu, nierzadko dwa razy dziennie, co może także spowodować podrażnienia.

Poza tym, niezależnie od faktu, że miasta są zatłoczone, ludzie dłu­go pracują i często mieszkają sami. Jestem przekonany, że ten rodzaj wyobcowania jest również pośrednio powodem problemów skórnych.

Wiele punktów mojego programu zostało zaprojektowanych z myślą o przeciwdziałaniu wszystkim tym szkodliwym czynnikom. Dostar­czając skórze budulca niezbędnego do najwydatniejszego funkcjono­wania, pomagamy jej bronić się przed światłem ultrafioletowym, za­nieczyszczeniem środowiska oraz stresem wewnętrznym.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.