Odpowiednie składniki

Obecnie tak wiele przeciwutleniaczy jest dostępnych w produktach pielęgnacji skóry, że bez trudu można znaleźć środek do demakijażu, tonik i krem nawilżający, które będą miały je w swym składzie. Z punktu widzenia zabiegów kosmetycznych, faza leczenia i naprawy w codziennym reżimie to moment, kiedy chciałoby się nasycić skórę najbardziej intensywnymi stężeniami antyoksydantów, szczególnie wi­taminą C. Najważniejsze to znaleźć kurację witaminą C w jej zrówno­ważonej, stabilnej postaci.

Jak wspomniałem, witamina C jest bardzo wrażliwa na światło, więc czysty jej roztwór, który przybrał brązowawą barwę, utracił częściowo swą moc. Wiele roztworów pakowanych jest w pojemniczki z ciemne­go szkła dla ochrony witaminy C przed słońcem. Należy je przechowy­wać w chłodnym, suchym miejscu, ponieważ również ciepło osłabia działanie witaminy C. Jest ona najbardziej stabilna w roztworach o bar­dzo niskim współczynniku pH, które mogą być dosyć podrażniające, tak więc jeśli używamy jakiegoś produktu zawierającego ciekłą postać witaminy C, to może się okazać, że niezbędne będzie również zastoso­wanie innego kosmetyku, takiego jak środek nawilżający, żeby prze­ciwdziałać podrażnieniom skóry czymś kojącym.

Czysta witamina C jest najbardziej aktywna i najmniej podrażniają­ca, jeśli znajduje się w formule niezawierającej wody. Są postacie kwa­su askorbinowego, takie jak palmitynian askorbylu, dzięki którym można dodać nieco mocy przeciwutleniacza do kremów i emulsji. Jed­nakże to czysta witamina C gwarantuje maksymalne korzyści. W celu udostępnienia jej w stabilnej postaci, opracowałem ją w silikonowym nośniku niezawierającym w ogóle wody. Zapewnia to maksymalną moc i trwałość przeciwutleniacza przy niezauważalnych niemal po­drażnieniach.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.