Suplementy specjalnych potrzeb

Tak samo jak istnieją różne zewnętrzne zabiegi lecznicze na poszcze­gólne dolegliwości skórne, tak mamy również wewnętrzne suplementy skierowane na specjalne potrzeby. Na przykład witamina A stabilizuje wytwarzanie nadmiaru komórek skórnych wewnątrz mieszków włoso­wych, które zatykają pory skórne. Witaminy B1 B2, B3 i B6 biorą udział we wzroście komórek i ich naprawie, cynk zaś zmniejsza stany zapal­ne trądziku. Polecam uwadze przeciwutleniacze, takie jak wyciąg z pe­stek winogron, ponieważ zapalenie wywołane trądzikiem jest także od­powiedzialne za pojawienie się wolnych rodników. Podczas doświadczeń na trzynastu osobach z trądzikiem, niezależne laborato­rium stwierdziło, że wszyscy badani wykazali pięćdziesięciopięciopro- centowy spadek w liczbie zmian trądzikowych po czterdziestu dwóch dniach przyjmowania suplementu mojego autorstwa, przeznaczonego dla cierpiących na trądzik.

Kobietom, których kłopoty ze skórą związane są z menopauzą, ra­dziłbym dodatkowo zwrócić uwagę na suplementy kojące stargane ner­wy i zapobiegające bezsenności z obowiązkową glukozaminą zwięk­szającą wytwarzanie kolagenu.

Skóra osób żyjących w wyjątkowym stresie, przepracowanych lub stosujących zbyt wiele kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych sko­rzysta na zastrzyku silnych substancji odżywczych. Polecałbym cały wachlarz witamin B, glukozaminę oraz aminokwasy na pobudzenie na­prawy i odbudowy. Również antyoksydanty – witaminę C, koenzym Q10, granat i dwa najnowsze, które wzbudzają niemałe zamieszanie w środowisku naukowym, czyli oregano i kurkumę. Zwalczają one nad­miar wolnych rodników, na które jest narażona, skóra „miejska”. Cynk przynosi ulgę w stanach zapalnych. Podstawowe kwasy tłuszczowe po­magają w naprawie i nawodnieniu błon komórkowych.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.