Wewnętrzna pielęgnacja skóry

Każdego ranka i wieczoru wypełniamy wszystkie etapy codziennej pielęgnacji skóry, z których część – jak oczyszczanie i nawilżanie – to podstawowe utrzymanie porządku. Niestrudzenie zwracam uwagę czy­telników na opóźnianie procesów starzenia poprzez używanie prepara­tów, które podczas oczyszczania, tonizowania i nawilżania również na­wadniają, zwalczają wolne rodniki i ograniczają stany zapalne. Jednak najistotniejszym etapem, który w istocie zapewnia aktywne terapeu­tyczne uderzenie wszystkich trzech elementów wymienionych powy­żej i wspomaga budowę i odbudowę kolagenu, jest faza leczenia i na­prawy, uzupełniona o swój wewnętrzny odpowiednik.

Chcąc się dobrze odżywiać, stosujemy zdrową dietę ze zrówno­ważoną zawartością białek, węglowodanów i odpowiednich rodza­jów tłuszczów. Żeby jeszcze lepiej zadbać o zdrowie, dołączamy do nich tak wiele owoców, warzyw i zdrowych kwasów tłuszczowych, jak to tylko możliwe. Z powodów, które wkrótce przedstawię, uwa­żam, że dla podtrzymania zdrowia większość z nas powinna również przyjmować multiwitaminę. Dodatkowo potrzebujemy zwiększonej dawki przeciwutleniaczy, czynników przeciwzapalnych, substancji budujących kolagen oraz niektórych innych jeszcze składników po­karmowych w celu zapewnienia zdrowia wszystkim komórkom i tkance łącznej – w szczególności skórze – wytrzymałości i dobre­go nawodnienia.

W badaniach przeprowadzonych przeze mnie, mierząc oddziały­wanie pewnych formuł z suplementami na skórę, wykazałem, że do­starczając odpowiednie surowce, można zwiększyć siłę filtrów prze­ciwsłonecznych, zmniejszyć celulit, wygładzić zmarszczki, wyleczyć trądzik i rozstępy. Jednak zanim nauczymy się, którymi suplementa­mi leczyć i naprawiać skórę, trzeba zapewnić rodzaj odżywczego ubezpieczenia w postaci prawidłowo skomponowanej multiwitaminy. Oczywiście, zdrowa dieta jest niezbędna, niemniej jakkolwiek su­miennie do tego podchodzimy, stałe dostarczanie podstawowych składników pokarmowych potrzebnych nie tylko do zapobiegania ich niedoborom i chorobom, ale także do umożliwiania całemu organi­zmowi spełniania swych funkcji z największą wydajnością jest bar­dzo trudne.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.