Skóra miejska

Dla większości mieszkańców miast nie jest możli­we wyjeżdżanie co kilka dni na wieś dla odpoczynku skóry i odreago­wania napięć rozmaitego rodzaju. Zalecam zatem stosowanie kuracji witaminowych witaminą C dwa razy dziennie. Co do złuszczania, pro­ponuję zastępować cowieczorny preparat zawierający kwasy hydrok­sylowe zabiegiem z witaminą C.

Skóra w okresie menopauzy. Dzięki pewnym składnikom, które powodują spowolnienie wzrostu włosów na twarzy oraz ich przerze­dzanie, kobiety, które depilują woskiem fragmenty twarzy – co jest dość podrażniające – nie muszą robić tego zbyt często.

U kobiet, które nigdy w życiu nie miały kłopotów z wypryskami, mogą teraz pojawiać się pryszcze i możliwe, że będą musiały one sto­sować od czasu do czasu kurację zapobiegającą trądzikowi. Poza tym, ponieważ skóra z wiekiem robi się coraz cieńsza, więc kobiety po menopauzie mają na ogół więcej widocznych uszkodzeń spowodowa­nych przez słońce, takich jak brązowe plamy czy cienkie, rozszerzone naczynia krwionośne. W ich przypadku przyda się nie tylko stosowa­nie produktów rozjaśniających oraz powierzchniowych zabiegów z witaminą C na owe plamy starcze, potrzebne będą również czynniki przeciwzapalne, przynoszące ulgę coraz bardziej wrażliwej skórze.

W istocie, starsze kobiety muszą być jeszcze bardziej uważne, jeśli chodzi o słońce, zimno czy wiatr. Niewykluczone, że stosowane pro­dukty powinny mieć zwiększoną ilość składników kojących skórę. Odnowa komórek skórnych w skórze w okresie menopauzy jest jesz­cze bardziej ospała, dlatego niezbędne są cowieczorne delikatne za­biegi złuszczające.

Dobierając krem na noc, warto zwrócić uwagę na zawartość wysoce nawilżających olejków roślinnych, retinolu, składnika powstrzymują­cego wzrost włosów oraz ujędrniającego.

Pomimo że powszechnie uważa się, iż wyłącznie kobiety przecho­dzą przez okres menopauzy, jestem przekonany, że mężczyźni przecho­dząc na emeryturę również doświadczają huśtawek hormonalnych. Tak więc panowie w średnim wieku mogą znaleźć wiele cennych rad w za­leceniach dla kobiet w okresie menopauzy.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.