UZDRAWIAJĄCE PEELINGI

Kiedy czterdziestoletniej June usunięto z nosa raka skóry, pozba­wiono ją jednocześnie pewności siebie. Jej nos stał się łuszczący i odbarwiony.

- Dwa lata trwało dochodzenie do siebie po zabiegu ciekłym azotem – wyjaśnia June. – Najpierw wyglądało to jak gigantycz­ny pęcherz, następnie jak rodzynka. Potem wreszcie nos wy­zdrowiał, ale pokrył się ciemnymi i jasnymi plamkami.

June wstydziła się wychodzić z domu, a kiedy już się na to zdecydowała, poprzedzała wyjście godzinami nakładania ma­skującego makijażu.

Zaleciłem June serię peelingów kwasem hydroksylowym, aby usunąć mocno przebarwione fragmenty na nosie. Jednak leczy­łem nie tylko jej nos. June jest blondynką i ma niebieskie oczy; niemal każdy dzień swego życia spędza na słońcu, a do tego prowadzi bardzo aktywny styl życia ze względu na córeczkę i synka, z którymi uprawia snowboarding, jeździ na motokrosie i bawi się na plaży. Cały ten kontakt ze słońcem w ogromnym stopniu przyczynił się do raka skóry. Spowodował również wy­raźne przebarwienia na czole, policzkach oraz wzdłuż górnej wargi. Peelingi z kwasem glikolowym natychmiast poprawiły kolor jej cery, jednak konieczne jest utrzymywanie skóry w takiej kondycji przez sumienną ochronę przed słońcem oraz codzien­ną pielęgnację kwasami AHA i innymi składnikami pokonujący­mi wolne rodniki, na które June jest niemal nieustannie wysta­wiona, prowadząc tak aktywne życie na świeżym powietrzu. Dwa razy dziennie przyjmuje także suplementy, w tym co rano odżywkę z granatu.

Dwa lata po swoich pierwszych peelingach z kwasem glikolo­wym, June nadal ma gładką, świetlistą skórę i żadnych plam sło­necznych czy przebarwionych miejsc.

Chronię teraz skórę na wszystkie możliwe sposoby. Zmiany na mojej twarzy są tak radykalne. Jestem zachwycona, że nie muszę nakładać makijażu, a jedynie filtr przeciwsłoneczny. W żadnym razie nie mogłam pozwolić sobie na to wcześniej. Po peelingach zaszła spektakularna poprawa, następnie po kura­cjach witaminą C oraz z zachowaniem codziennej pielęgnacji moja skóra po prostu ciągle jest w coraz lepszej formie – mówi z przekonaniem.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.